INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - VALENCIA

FOTO + VIDEO Ce a făcut Barcelona cu Valencia, la primul meci după umilința cu Roma din Ligă

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 aprilie 2018 16:43

Barcelona a câștigat primul meci de după umilința cu Roma din sferturile Ligii, când a fost învinsă cu 0-3. Catalanii au trecut de Valencia cu 2-1 și se apropie din ce în ce mai mult de titlu în La Liga.

Suarez a deschis scorul în minutul 15, iar Umtiti a majorat avantajul Barcelonei în minutul 51.

Valencia a făcut o partidă bună, a irosit numeroase ocazii, printre care și o bară, dar a punctat doar o dată, prin Parejo, din penalty, în minutul 85.

Barcelona e pe primul loc, cu 82 de puncte, la 14 lungimi peste Atletico Madrid. Valencia e pe 3, cu 65 de puncte, dar ar putea fi devansată de Real Madrid, în cazul în care madrilenii se impun duminică pe terenul lui Malaga.

FINAL » Barcelona - Valencia 2-1
Au marcat: Suarez '15, Umtiti '51 / Parejo '86 p.