FOTBAL  »  AMICALE  »  POLI IAȘI - DINAMO ZAGREB

Dinamo Zagreb a învins-o pe Poli Iași într-un amical în Turcia

Articol de GSP - Publicat marti, 22 ianuarie 2019 18:59

Poli Iași a rezistat mai bine de 70 de minute în amicalul cu Dinamo Zagreb, campioana și liderul la zi în Croația, însă s-a văzut învinsă, 0-2, după două goluri primite pe final de meci.

Echipa lui Flavius Stoican s-a duelat de la egal la egal cu Dinamo Zagreb, formație care domină autoritar campionatul Croației, având 11 puncte peste locul 2.

A primit două goluri în minutele 74 și 75, marcatori Olmo și Adrici, și a terminat partida învinsă, 2-0.

Ultimul meci de pregătire pentru Politehnica va avea loc mâine, contra formației macedonene FC Shkupi.