FOTBAL  »  AMICALE  »  FC BOTOȘANI

FC Botoșani a pus capăt seriei de eșecuri din meciurile amicale

Articol de GSP - Publicat joi, 18 ianuarie 2018 18:30

FC Botoșani a remizat în al treilea meci amical din această perioadă de pregătire, scor 2-2 cu Tosno din prima ligă rusă.

Echipa lui Costel Enache a deschis scorul în minutul 21 prin Axente, dar a fost egalată de Trujici, în minutul 32. Rușii au preluat controlul jocului și au trecut în avantaj în minutul 53. Dumitraș a egalat cu 13 minute înainte de final.

Tosno ocupă locul 14 în prima ligă din Rusia, cu 20 de puncte. Lokomotiv Moscova e lider, urmată de Zenit.

Moldovenii au pierdut primele două jocuri amicale, 1-2 cu Baltika și 0-2 cu Ludogoreț.

Botoșani în prima repriză: Pap - Unguruşan, Plămadă, Burcă, Acsinte - Tincu, Cucu - Golofca, Moruţan, M.Roman - Axente.

În a doua repriză: Brânză - Musat, Tincu, Plămadă, Dumitraș - Oaidă, Vl. Achim - Rodriguez, Moruțan (67 Piftor), Ciaccheri - Golubovici.
Antrenor: Costel Enache