FOTBAL  »  AMICALE  »  SEPSI

FOTO Sepsi, victorie clară în Turcia, 3-1 cu Aktobe » Omul dorit de Becali a dat o „dublă”

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 ianuarie 2019 23:05

Sepsi Sf. Gheorghe, locul 4 în Liga 1, s-a impus categoric în amicalul cu Aktobe, locul 7 din Kazhstan, scorul 3-1.

Echipa lui Eugen Neagoe și-a continuat și-n amicalul cu Aktobe forma bună arătată în Liga 1. Atacanții Bryan Nouvier și Ibrahima Tandia, dorit la FCSB, au fost cei mai buni jucători de pe teren. Primul a marcat un gol în minutul 25, în timp ce Tandia a reuși o „dublă” în minutele 30 și 64.

SepsiFejér- Gabriel Moura,  Rudol, Viera, Omar - Rus, Velev - Ștefan, Nouvier, Mensah - Tandia

Acesta a fost al doilea amical al lui Sepsi în cantonamentul din Turcia, după cel cu Sivasspor, scor 1-2.