FOTBAL  »  AMICALE  »  VIITORUL

FOTO + VIDEO Amicalul Viitorului cu liderul la zi din Polonia a fost oprit după 49 de minute!

Articol de - Publicat luni, 21 ianuarie 2019 17:02

Viitorul n-a putut termina meciul amical cu Lechia Gdansk, liderul la zi din Polonia.  Polonezii conduceau cu 2-1 în minutul 49, când arbitrul a decis să oprească jocul din cauza ploii.

Ianis Hagi a marcat golul românilor, în minutul 23, cu un șut din 6 metri. Viitorul a avut și un gol anulat în minutul 33, decizie care l-a enervat serios pe Gică Hagi.

Echipa lui Gheorghe Hagi a pierdut dimineață cu Vejle, scor 0-1.

FINAL VIITORUL - LECHIA 1-2

min. 49: Meciul s-a oprit după 49 de minute din cauza ploii! Terenul a fost inundat, era imposibil ca partida să se mai joace.
viitorul teren

Plouă puternic la Belek. Pe teren s-au format bălți și jucătorilor le este tot mai greu să evolueze
ploaie belek

min. 45+1:
Rivaldinho scapă singur cu portarul, dar trage în portar.
min. 43: GOL LECHIA! Patryk Lipski înscrie cu capul din 6 metri
min. 33:
Golul lui Houri a fost anulat. Mijlocașul francez a pătruns în careu, a driblat un om și a marcat, însă reușita nu este validată pe motiv de ofsaid. Hagi a intrat pe teren și a protestat! S-a creat și un meleu între jucători. Apele se liniștesc după un minut
min. 25:
Mikolajewski reia cu capul o centrare venită dintr-o lovitură liberă. Mingea se duce peste poartă
min. 23: GOOL VIITORUL! Ianis Hagi punctează cu un șut din 6 metri după o pasă a lui Houri
min. 19:
Mateusz Zukowski trimite un șut în bară.
min. 8: GOL LECHIA! Zukowski înscrie cu un șut de la 12 metri. Tânărul de 17 ani a plasat perfect balonul la colțul lung