FOTBAL  »  AMICALE  »  RAPID -

Rapid, victorii pe linie în cantonamentul din Antalya » Astăzi a trecut de ocupanta locului 9 din prima ligă turcă

Gabriel Toma, autorul golului, primul din dreapta imaginii FOTO: fcrapid.ro

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 februarie 2019 19:28

Rapid București a câștigat partida amicală contra ocupantei locului 9 din prima ligă a Turciei, Antalyaspor, scor 1-0.

Alb-vișiniii sunt invincibili în stagiul de pregătire din Antalya. Formația lui Daniel Pancu a făcut o „victimă” cu nume, de data asta în persoana celor de la Antalyaspor, locul 9 din Turcia.

Golul giuleștenilor a fost marcat în minutul 72, autor fiind Gabriel Toma. Vârful de doar 18 ani, intrat pe teren în minutul 61, a fructificat centrarea excelentă a lui Adrian Grigore.

Echipa folosită de Daniel Pancu: Drăghia – Băjan, Iacob, B. Manole, Demici – Cârstocea, Jorza – Hlistei, Drăghiceanu, Goge – Matulevicius
Au mai evoluat: Ciuculescu, Grigore, Catrici, Oanea, Duriță, Turbatu, Toma, Babaua, Vlada

• Rapid se va întoarce în țară joi, 14 februarie.

Celelalte rezultate din cantonament

• Rapid - Vatanspor 3:0
  • Rapid - Kairat II 4:0
  • Rapid - FC Zvezda 2:1

Vezi și:

CSA Steaua, umilită, 0-7, într-un amical! A primit mai multe goluri decât într-un tur de campionat în Liga a 4-a

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”