FOTBAL  »  AMICALE  »  LUDOGOREȚ

VIDEO Adi Popa, primul gol pentru Ludogoreț » Cosmin Moți a marcat și el, sub ochii selecționerului Cosmin Contra

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 ianuarie 2019 20:32

Ludogoreț a câștigat partida amicală cu Honved, scor 4-2. Printre marcatori s-au numărat Cosmin Moți și Adi Popa.

Urmăriți din tribunele complexului din Antalya de selecționerul Cosmin Contra, românii au ieșit la rampă.

Primul a fost Cosmin Moți, care a transformat o lovitură de pedepsă, în minutul 11, la scorul de 0-1. Adi Popa a punctat pentru prima dată de la semnarea înțelegerii cu bulgarii, în minutul 33, cu un șut plasat din interiorul careului de 16 metri.

Claudiu Keșeru a fost și el titular, în timp ce fostul dinamovist May Mahlangu a stat pe banca de rezerve.

În precedentul amical, Ludogoreț a cedat în fața lui FC Botoșani, scor 1-3.

Vezi și:

Denis Alibec e de neoprit! A marcat în ultimul amical al celor de la Astra Giurgiu