FOTBAL  »  AMICALE  »  CSU CRAIOVA - VORSKLA POLTAVA 3-0

VIDEO + FOTO CSU Craiova, victorie la scor cu Vorskla Poltava! Andrei Cristea a marcat din nou

CSU Craiova - Vorskla Poltava FOTO: Raed Krishan +16   FOTO
CSU Craiova - Vorskla Poltava FOTO: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 ianuarie 2019 20:12

CSU Craiova s-a impus și în al doilea amical al cantonamentului, 3-0 cu Vorskla Poltava, echipă care remizase cu CFR Cluj, 0-0.

Alexandru Mitriță, vedeta oltenilor a deschis scorul. Mijlocașul ofensiv a marcat în minutul 11, după ce l-a lobat pe portarul advers din 10 metri. După aceea a venit rândul atacanților să marcheze. Elvir Koljici a înscris în minutul 13 cu un șut de la marginea careului. Scorul final l-a stabilit Andrei Cristea, în minutul 74, din penalty.

CSU Craiova: Pigliacelli- Martic, Kelici, Tiago, Bancu - Meza Colli, Fedele, Cicâldău, Mitriță - Rocha, Koljici

Spioni în tribună

La amicalul cu Poltava, Craiova a fost spionată de rivale. Gică Hagi, antrenorul Viitorului, și Toni Conceicao, tehnicianului CFR-ului, au fost în tribună. „Regele” a stat doar până la pauză.

De asemenea, secunzii naționalei României, Ionel Gane și Adrian Mihalcea, au fost și ei la meci.

Mangia agitat

Devis Mangia, antrenorul oltenilor, a fost extrem de agitat pe marginea terenului și le-a dat mereu indicații jucătorilor săi. Aflat pe bancă, Alexandru Mitriță, cel care este și translatorul lui Mangia, a fost urecheat în glumă de antrenor.

Mitriță a jucat în prima repriză, iar în partea a doua a stat pe bancă și s-a jucat pe telefon.

alex mitrita

„Am făcut un antrenament foarte bun. Acest lucru e cel mai important acum. Avem jucători buni. Obiectivul e să fim la fel de proaspeți și în meciurile oficiale. Da, Hagi a venit și ne-a urmărit. Ieri am urmărit eu meciul Viitorului cu Rubin. E ceva normal. Avem foame de victorii. Eu îmi laud toți jucătorii. Toți sunt importanți.

Sunt mulțumit de ofensivă, dar nu-mi place cum ne-am comportat când nu am avut posesia”, a declarat Devis Mangia după meci.