FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

VIDEO Înfrângere pentru Poli Iași în al 3-lea amical din Antalya » Echipa lui Stoican conducea cu 2-0 în minutul 20. Cât s-a terminat

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 ianuarie 2018 20:02

Poli Iași a disputat în această seară cel de-al treilea meci amical din cadrul cantonamentului din Turcia. Ieșenii au pierdut surprinzător cu Korona Kielce (locul 7 în prima ligă din Polonia), 2-3, deși la pauză conduceau cu 2-0.

Echipa lui Stoican se afla deja în avantaj în minutul 21, după "dubla" lui Kizito. Polonezii au redus din diferență în minutul 36, reușind golurile victoriei în repriza secundă, după golurile lui Rymaniak și Klieb din minutele 57 și 58.

Politehnica Iași - Korona Kielce Min. 2: 1-0! A marcat Kizito din pasa lui Gavrilă! #UnitiVomInvinge

Posted by CSM Politehnica Iasi on 19 Ianuarie 2018

GOL KIZITO! Golul de 2-0 în meciul cu Korona Kielce!

Kizito face dubla, din centrarea lui Bosoi! 2-0! #UnitiVomInvinge

Până acum, în cadrul stagiului de pregăitre din Antalya, ieșenii obținuseră o victorie și un egal: 2-1 cu Olmaliq (Uzbekistan) și 1-1 cu FK Rostov (Rusia).

Duminică, Poli Iași va disputa un alt test de verificare, împotriva lui Cernomoreț Odessa (Ucraina).