Articol de , - Publicat miercuri, 01 noiembrie 2023 23:21 / Actualizat joi, 02 noiembrie 2023 00:07

Cristiano Bergodi, antrenorul Rapidului, a analizat remiza cu CSA Steaua, scor 0-0, în grupele Cupei României.

Italianul a fost nemulțumit de jocul echipei lui, însă e sigur că Rapid se va prezenta bine cu FCSB duminică, de la ora 21:00, pe Arena Națională.

Șucu nu a mai rezistat » Ce a făcut la stadionul Ghencea cu 10 minute înainte de finalul meciului
CSA STEAUA - RAPID

Cristiano Bergodi: „Nu am jucat cum trebuia”

„Nu am făcut un meci reușit. Trebuia să câștigăm acest meci. Nu am jucat cum trebuia să jucăm. Nu vorbesc de jucători. Eu am un lot bun. Vom analiza, voi vorbi cu băieții. Trebuia să jucăm mai bine. Din păcate, avem și accidentați, am avut ghinion. Vom fi competitivi duminică, pe Arena Națională.

Felicit CSA Steaua, a făcut un meci bun, a jucat cu ambiție. Vrem să ne calificăm de pe primul loc, pentru că avem posibilitatea să jucăm în Giulești în sferturi. Meciul cu CFR va fi decisiv pentru ieșirea din grupe. Păcat că azi nu am câștigat, e doar vina noastră”, a declarat Bergodi, la Digi Sport.

Bergodi: „Cu FCSB vom fi competitivi, să fiți siguri”

„Cu FCSB e un meci important, dar nu decisiv pentru campionat. Mai sunt 3 zile până la meciul de duminică. Vom fi o echipă competitivă pe Arena Națională, să fiți siguri.

Lui Cîrjan i-am zis că are nevoie să se întărească fizic, că tehnic stă foarte bine. A venit în alt mediu, din străinătate, nu e simplu. O să crească și el”, a mai spus Bergodi.

FOTO. Mesajele afișate în Ghencea la derby-ul CSA Steaua - Rapid

+13 FOTO

VIDEO. CSA Steaua - Rapid » Anghel Iordănescu, după partidă: „A fost spectacol mai mult în tribune decât în teren”

„Ne vedem după meci!” » „Ultrasul” din echipa Stelei n-a putut fi oprit: și-a amenințat adversarul + scandal cu Oprița pe teren!
Steaua - Rapid 0-0
Război în bannere la derby-ul CSA Steaua - Rapid » „Tzancă Ungureanu” vs „Crescuți tot lângă palat”