FOTBAL  »  Superliga  »  BOTOȘANI - DINAMO

Bogdan Andone (49 de ani), antrenorul celor de la FC Botoșani, a avut o criză de nervi în prima repriză a meciului cu Dinamo, din runda cu numărul #6 al play-out-ului din Superliga.

Articol de - Publicat marti, 23 aprilie 2024 21:29 / Actualizat marti, 23 aprilie 2024 22:16

Bogdan Andone (49 de ani), antrenorul celor de la FC Botoșani, a avut o criză de nervi în prima repriză a meciului cu Dinamo, din runda cu numărul #6 a play-out-ului din Superliga.

Bogdan Andone a fost un car de nervi în primele minute ale partidei. Acesta a fost eliminat de George Găman în minutul 30, când a contestat în mod exagerat decizia „centralului” de a acorda lovitura de margine pentru „câini”, la o fază la care balonul pare să iasă din jucătorul dinamoviștilor.

+1 FOTO

Mingea a fost trimisă în lung de linie de Bordușanu, dar a părut să iasă în afara terenului. În urma efectului căpătat de balon, acesta a căzut pe linie. A urmat apoi duelul dintre Selmani și Sadiku, iar mingea a părut să iasă din atacantul kosovar.

Daniel Mitruți, asistentul aflat pe acea parte, nu a dictat nimic. Găman a fost cel care a acordat aut pentru Dinamo. A fost momentul în care Bogdan Andone a „explodat”. Și-a pus mâinile în cap, a început să sară, apoi și-a tras gluga, în timp ce îl apostrofa pe arbitru.

În primă fază, Găman a vrut să îi arate cartonașul galben lui Andone, dar antrenorul a continuat tirada. „Centralul” a scos cartonașul roșu în momentul în care a văzut că tehnicianul moldovenilor nu poate fi calmat. Andone, alături de cei din staff, a contestat eliminarea. În cele din urmă, tehnicianul a fost convins să plece spre vestiare.

VIDEO. Goncalo Gregorio a vorbit în română la conferința de presă: „Suntem într-un moment foarte bun! Nu mai trebuie să luăm goluri pe final”

A fost sau nu ofsaid? Golul marcat de Dinamo a fost anulat, dar reluările nu sunt deloc clare
BOTOȘANI - DINAMO
Scene teribile la Botoșani! Abdallah și-a făcut KO adversarul și a fost eliminat direct! Benzar, transportat de urgență la spital
FC BOTOȘANI - DINAMO

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”