FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - HERMANNSTADT 1-1

CFR - HERMANNSTADT 1-1 // Vasile Miriuță exultă după egalul contra CFR-ului: „Sunt cei mai buni din România”

Vasile Miriuță are un parcurs incredibil de când a preluat-o pe Hermannstadt

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 februarie 2019 22:30

Vasile Miriuță își felicită jucătorii după remiza pe care au obținut-o pe terenul CFR-ului, 1-1. Antrenorul sibienilor laudă campioana României, pe care o vede cea mai valoroasă formație din Liga 1.

Când am venit la stadion am vrut să intru în stânga (n.r spre vestiarul CFR-ului), dar am luat-o până la urmă în dreapta. Glumesc! Am jucat cu cea mai bună echipă din România, cu cei mai buni jucători. Am făcut o prima repriză excepțională. A doua repriză am avut noroc.

Dar în viață, ca antrenor, dacă nu ești norocos, mai bine te lași. Au venit peste noi, au multă calitate, cei mai buni jucători din țară. Băieții mei s-au apărat bine, au făcut ce le-am cerut.

M-am uitat azi și la meciul FCSB-ului. I-am urmărit pentru că vom juca împotriva lor etapa viitoare. FCSB n-a făcut un joc strălucit azi, dar are jucători de valoare. Azi a fost un meci de acomodare, e primul și pentru ei. Mai avem 4 jocuri foarte grele, noi cu Astra avem cel mai greu program în lupta asta la play-off. Va fi greu, dar sperăm până la final la play-off”, a zis Vasile Miriuță la LookTV.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”