FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - FCSB

CHINDIA - FCSB. Vlad, ce-a fost asta? Decizia inexplicabilă a portarului era să coste scump echipa lui Toni Petrea

FCSB putea să fie taxată în minutul 27 al meciului cu Chindia Târgoviște +6   FOTO
FCSB putea să fie taxată în minutul 27 al meciului cu Chindia Târgoviște

Articol de GSP - Publicat luni, 02 noiembrie 2020 21:30 / Actualizat luni, 02 noiembrie 2020 22:00

FCSB putea să fie taxată în minutul 27 al meciului cu Chindia Târgoviște. La câteva minute după golul lui Iulian Cristea, o decizie de neînțeles a lui Andrei Vlad era să-i coste scump pe băieții lui Toni Petrea.

Cum s-a derulat faza? Portarul de 21 de ani, unul dintre favoriții exigentului Gigi Becali, a primit o pasă de la un coechiper în propriul careu. Nu a degajat-o imediat, ci a încercat să-l întoarcă pe atacantul Chindiei care venise în presing.

Intrat în panică și într-o vizibilă criză de idei, Andrei Vlad a degajat mingea în lateral. A rezultat o lovitură liberă pentru Chindia, însă FCSB a scăpat cu fața curată.

Filmul fazei:

+2 FOTO

Urmărește AICI partida Chindia Târgoviște - FCSB

Chindia - FCSB. Surpriza lui Toni Petrea: pe cine a trimis în centrul atacului

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă