FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - HERMANNSTADT 2-2

CONCORDIA CHIAJNA - HERMANNSTADT 2-2 // VIDEO Chiajna și Hermannstadt s-au anihilat reciproc în cel mai spectaculos meci al play-out-ului » Toate golurile s-au marcat în primele 18 minute

Concordia Chiajna - Hermannstadt // FOTO: GSP

Articol de GSP - Publicat luni, 18 martie 2019 19:51

Concordia Chiajna și Hermannstadt au oferit cel mai spectaculos meci din acest play-out, terminând la egalitate, 2-2 (Gorobsov '16, Bawab '18 /  Tsoumou '4, Jazvic '12), un rezultat care nu ajută prea mult niciuna dintre cele două echipe.

Acuzate că practică un fotbal plictisitor, Concordia și Hermannstadt au dus un război-fulger în primele 20 de minute, perioadă în care s-au marcat toate golurile partidei!

Tsoumou a deschis scorul pentru sibieni în minutul 4, după o acțiune legată a echipei lui Vasile Miriuță, iar Jazvic a adus golul desprinderii în minutul 12. Se prefigura o victorie facilă a sibienilor, care au scăpat apoi situația de sub control.

Prima oară și-a intrat în rol Gorobsov. Acesta a prins un șut de senzație de la 20 de metri. După doar două minute, Chiajna a înscris golul egalizator prin Bawab, iordanian ce a marcat după un an și 2 luni (2 decembrie 2017).

Lumea aștepta apoi un festival de goluri, dar Miriuță și Falub au devenit mai pragmatici. S-a terminat până la urmă 2-2, deși fostul dinamovist Marius Alexe a ratat o ocazie mare în minutul 84, când a șutat mult peste poartă dintr-o poziție extrem de favorabilă.

Concordia Chiajna e în continuare pe ultimul loc în clasamentul play-out-ului, cu 11 puncte. Hermannstadt e pe 11, cu 17 puncte, însă poziția sibienilor poate fi amenințată dacă FC Voluntari se impune azi cu FC Botoșani.

Chiajna - Hermannstadt 2-2
Au marcat: Gorobsov '16, Bawab '18 /  Tsoumou '4, Jazvic '12

Click AICI pentru statistici + liveTEXT

VIDEO cu golurile partidei

Chiajna: Râmniceanu - J. Meira, Marc, Cadamuro - Grădinaru, Ropotan, Gorobsov, N. Fota - Bawab, Moussa, Alexe
Rezerve:
Caparco, Bărboianu, Koutroubis, Albu, A. Radu, P. Ivanovici, Iloki
Antrenor:
Adrian Falub

Hermannstadt: Niga - Mățel, I. Stoica, Mijuskovic, C. Pârvulescu, Tătar - P. Petrescu, Serediuc, Offenbacher - Tsoumou, Jazvic
Rezerve:
Căbuz, S. Popovici, Blănaru, L. Dumitriu, Antonov, Pamfile
Antrenor:
Vasile Miriuță

Arbitru: Robert Dumitru / A1: George Neacșu / A2: Florin Păunescu / Observator: Dan Berbecaru