FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CFR CLUJ 1-2

Declarația lui Dan Petrescu poate arunca în aer lupta pentru titlu: „Nici nu știu cu cine mai jucăm, băgăm juniorii”

CFR Cluj s-a impus pe terenul lui Sepsi, scor 2-1, dar Dan Petrescu are în continuare motive de nemulțumire.

Articol de - Publicat sambata, 20 mai 2023 23:04 / Actualizat sambata, 20 mai 2023 23:11

CFR Cluj a făcut un pas important spre locul 3 în play-off, dar încă nu este sigură de prezența în ediția următoare a cupelor europene.

Criză de nervi degeaba. Dan Petrescu, furios după ce VAR-ul a oprit 5 minute Sepsi - CFR ca să ia decizia corectă
Sepsi - CFR Cluj

Dan Petrescu spune că va alinia cu greu o echipă competitivă în ultima rundă, un meci care poate decide campioana, împotriva Farului.

Dan Petrescu, după Sepsi - CFR Cluj 1-2

„Toate meciurile au fost grele, VAR, penalty, linii trase. Azi, iar, când am dat gol am stat 5 minute... apoi n-a fost nici penalty. Până acum e un an incredibil, atâtea ghinioane n-am avut în viața mea.

Nici nu știu cu cine mai jucăm. Camora e out, Braun nu poate juca nici el, pe Peteleu îl doare genunchiul, Manea la fel... băgăm juniori, nu avem ce face. Acum suntem favoriți la locul 3, dar nu e sigur. Noi trebuie să câștigăm, dar să vedem cu cine.

Acum, politica e făcută de jucătorii pe care îi am la dispoziție. Petrila, Fica și Bîrligea au jucat bine azi. La CFR, când nu ai rezultate, nu e bine. Să vedem ce urmează. Mai avem un meci în campionat, apoi poate și barajul”, a spus Dan Petrescu la „Fotbal Show”, emisiunea produsă în parteneriat de Gazeta Sporturilor și de Prima Sport.

După 61 de meciuri nu e ușor, s-au strâns și la mine multe lucruri. Nu mă voi uita la meciul Farul - FCSB, mă uit la un film.

- Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj

OFICIAL Prima plecare a verii de la Rapid: „A participat astăzi la ultimul antrenament”

EXCLUSIV Lovitură pentru Gică Hagi » Jolly-joker-ul pregătit în absența lui Denis Alibec poate rata derby-ul de titlu cu FCSB

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”