FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FCSB 2-2

Declarații sincere ale lui Dică » Cum a reușit să-i trezească pe jucători la pauză în remiza cu Viitorul

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 aprilie 2018 22:56

Nicolae Dică a vorbit după remiza din deplasare cu Viitorul, scor 2-2. Tehnicianul roș-albaștrilor se bucură că echipa lui a reușit să revină după o primă repriză foarte slabă.

"Prima repriză a fost cea mai proastă de când am venit eu la Steaua! Am fost surprinși de agresivitatea de la Viitorul. Am avut probleme pe faza defensivă. A fost o primă repriză dezamăgitoare.

Mă bucur că am putut schimba fața echipei la pauză. A fost un discurs mai dur.

A doua repriză a fost diferită, am avut 3-4 ocazii după 2-2, dar nu am reușit să le mai fructificăm. Lupta la titlu e deschisă, așteptăm meciul CFR-ului, să vedem ce va face.

E foarte greu, luptăm contra a 5 echipe care își dau viața când joacă împotriva noastră", a zis Nicolae Dică la LookTV.