FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FCSB 1-3

Dică, după succesul palpitant de la Mediaș: "Din păcate, avem o mare problemă" » Ce a spus în vestiar la pauză

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 august 2018 23:15

Nicolae Dică e nemulțumit că echipa lui a primit încă un gol din faze fixe la Mediaș, în victoria pe care FCSB și-a asigurat-o după pauză cu Gaz Metan, 3-1.

"O primă repriză nu foarte bună a noastră. Chiar dacă am avut posesie, nu am fost concentrați la finalizare. Am primit acel gol din fază fixă, în rest nu și-au creat nici adversarii prea multe ocazii.

După pauză, am făcut un joc foarte bun. Le-am cerut la pauză jucătorilor să fim mai agresivi pe faza defensivă, iar în atac să ne mișcăm mai mult. Aveam nevoie de Gnohere, un număr 9 care să marcheze, de aceea l-am introdus.

Din păcate, avem o mare problemă la fazele fixe. Nu e normal la o echipă de nivelul Stelei să luăm atâtea goluri, 3 deja, din astfel de situații.

Așteptăm încă un fundaș central, sper să vină cât mai repede", a declarat antrenorul roș-albaștrilor după meci, la TV Telekom Sport.