FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 2-2

DINAMO - FCSB 2-2 // Ilie Dumitrescu, fascinat de un fotbalist după Derby de România: "Nu am mai zis asta despre el niciodată"

Articol de GSP - Publicat luni, 19 februarie 2018 10:31

Dinamo și FCSB au terminat la egalitate, 2-2, în Derby de România, după ce echipa alb-roșie a avut 2-0 până în minutul 84.

La finalul patidei, Ilie Dumitrescu, fost jucător la Steaua, l-a remarcat pe mijlocașul lui Dinamo, Dan Nistor, care a pasat decisiv la golul de 1-0 și a fost la originea reușitei de 2-0.

"Nistor afost peste toţi jucătorii de la Steaua şi de la Dinamo. Mi-a plăcut foarte mult de el în acest meci. A fost impecabil. Nu am mai zis asta despre el niciodată", a declarat Ilie Dumitrescu la TV Digi Sport.