FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB 2-2

DINAMO - FCSB 2-2 / Un titular dinamovist a venit cu lacrimi în ochi la microfon: "Am fost foarte răcit, am căzut și s-a întâmplat acest dezastru"

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 februarie 2018 22:57

Dan Nistor a venit în fața reporterilor TV Telekom Sport cu lacrimi în ochi și spune că nu-și explică modul în care Dinamo a fost egalată de FCSB, 2-2, în Derby.

"Am avut mare ghinion. Ne pare foarte rău, nu mai am cuvinte. A fost o presiune foarte mare asupra noastră. Avem un meci la Giurgiu pe care trebuie să-l câștigăm neapărat. Am fost foarte răcit, și azi am stat la pat, iar în această seară nu eram 100%. Nu mă gândeam vreodată că vom conduce cu 2-0 și vom fi egalați.

Suntem toți triști. Sunt foarte supărat, nu înțeleg cum am luat acel gol din minutul 92. La pauză ni s-a spus să stăm mai bine în teren, să ne apărăm, dar pe final am căzut și s-a întâmplat acest dezastru. Puteam face 3-0, dar a fost dezastru pe final", a declarat Nistor.