FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - SEPSI 0-3

VIDEO CU FAZA Dinamo, lovită și de VAR în duelul cu Sepsi » Gol validat de Istvan Kovacs după o lungă analiză

Articol de - Publicat luni, 31 iulie 2023 23:48 / Actualizat luni, 31 iulie 2023 23:58

Golul marcat de Isnik Alimi (29 de ani) în poarta lui Dinamo, în minutul 83, a fost validat în urma unei lungi analize în camera VAR. A fost reușita de 2-0 a lui Sepsi. Aganovic a punctat și el în prelungiri pentru a stabili un rezultat nedrept în conformitate cu jocul de pe teren, 3-0.

Dinamo a forțat în căutarea egalării, urcat liniile spre careul advers, dar a fost pedepsită pe contraatac. Aganovic a recuperat o minge în propria jumătate și l-a lansat excelent pe Ștefănescu.

VIDEO CU FAZA. Gol validat cu VAR în Dinamo - Sepsi: „câinii”, prinși descoperiți de Alimi

Mijlocașul lui Sepsi a sprintat spre careul advers. Prins singur în fața a trei adversari, Giafer nu a putut interveni. După un ricoșeu din bara laterală, nord-macedoneanul Isnik Alimi a marcat primul gol de la venirea în România.

Asistentul Ovidiu Artene a ridicat fanionul, pentru o poziție suspectă la Ștefănescu, în prima parte a acțiunii. Istvan Kovacs a așteptat decizia lui Cătălin Popa și Daniel Mitruți, oficialii din camera VAR. După mai bine de două minute de așteptare, verdictul a venit: 2-0 pentru Sepsi!

VIDEO. Scenografie aniversară înainte de Dinamo - Sepsi

Achiziția invizibilă, impact dur cu România! De ce Siyabonga Ngezana n-a jucat niciun minut până acum la FCSB

„Dacă încurc, îmi văd de treaba mea! Nu am venit să fiu primul schimbat” » Constantin Budescu, nervos după ce a fost schimbat de Pârvu

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului