FOTBAL  »  Superliga  »  PLAY-OUT

DINAMO - VOLUNTARI 0-0 // FOTO + VIDEO Rușinea e completă! Dinamo s-a încurcat cu FC Voluntari și termină sezonul pe cel mai slab loc din istorie!

Dinamo - Voluntari // FOTO: Raed Krishan +13   FOTO
Dinamo - Voluntari // FOTO: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 mai 2019 22:52

Dinamo a remizat pe teren propriu cu FC Voluntari, 0-0, în ultimul meci al „câinilor” din sezonul 2018-2019. Roș-albii au terminat pe locul 3 în play-out, locul 9 per total, adică cea mai proastă clasare din istorie.

VIDEO cu cele mai tari faze

Pe o ploaie enervantă, cele două echipe au părut lipsite de chef, iar prima repriză a partidei a fost greu de privit. Montini a irosit cea mai mare ocazie a primei reprize în minutul 14, când a trimis pe lângă poartă dintr-o poziție ideală.

Repriza secundă a fost aprinsă timp de trei minute. Ilfovenii au început mai bine și au fost aproape de gol în minutul 60, când Belahmeur a lovit bara.

Două minute mai târziu, dinamoviștii l-au copiat, iar nou-intratul Christovao a șutat în stâlpul porții lui Vâtcă.

A fost ultima fază importantă a partidei, finalul fiind acaparat de momentele emoționante din minutul 86, când Costin Lazăr, mijlocașul oaspeților, a fost scos de pe teren de Cristiano Bergodi. A fost ultimul meci oficial al fotbalistului de 38 de ani.

Remiza lui Dinamo cu Voluntari, coroborată cu victoria celor de la FC Botoșani la Iași, 2-0, înseamnă că roș-albii încheie sezonul pe locul 3 în play-out, locul 9-per total. Adică cea mai proastă clasare din istorie, rușinea maximă pentru echipa lui Mircea Rednic.

Dinamo - Voluntari 0-0

Desfășurarea liveTEXT a partidei

Final de meci, Dinamo - Voluntari se termină 0-0!

min.90: Partida e prelungită cu 3 minute
min.62: Bară Dinamo! Nou-intratul Christovao, recent intrat pe teren în locul lui Daniel Popa, ia o acțiune pe cont propriu și șutează de la 16 metri, dar mingea lovește bara
min.60: Bară Voluntari! Nestingherit în careul lui Dinamo, Belahmeur șutează în bară. Mingea ricoșează din bară în Mandanda, dar congolezul reușește să prindă balonul
min.56: Ocazie mare ratată de Voluntari, Laidouni e blocat în ultimul moment în poziție de unu la unu cu Mandanda
min.48: Reda Jaadi execută înșelător o lovitură liberă, însă mingea e respinsă de Vâtcă
min.46: A început repriza secundă!

150 de spectatoriau fost prezenți la meci

dinamo voluntari 3 +14 FOTO

min.45: Pauză pe stadionul Dinamo, scorul este egal, 0-0, după o primă repriză medicoră
min.35: Primul corner al lui Dinamo vine abia acum, după 35 de minute scurse din joc. Faza fixă nu creează însă pericol la poarta lui Vâtcă
min.14: Ocazie mare pentru Dinamo. Ricardo Grigore centrează excelent, Montini lovește mingea din plonjon, puțin pe lângă poartă
min.11: Zenke șutează de la 25 de metri, mingea se duce mult peste poartă
min.9: Lovitură liberă periculoasă pentru ilfoveni, centrarea lui Alexandru Vlad e respinsă însă de Klimavicius
min.1: A început partida, ultima a dinamoviștilor dintr-un nou sezon dezolant!

Vezi AICI statistici

ECHIPELE DE START:

Dinamo: Mandanda - D. Ciobotariu, Klimavicius, R. Grigore - Zenke, I. Filip, N'Diaye, D. Sorescu - R. Jaadi - Montini, D. Popa
Rezerve: Muțiu, Mallo, I. Șerban, N. Jaadi, Christovao, Ahmed Bani, L. Oltay
Antrenor: Mircea Rednic

Voluntari: Vâtcă - R. Jose, Hodorogea, Russo, Al. Vlad - I. Gheorghe, C. Lazăr, Laidonu - Pîrcălabu, Ad. Bălan, Belahmeur
Rezerve: Mitrev, I. Balaur, Armaș, Leasă, Al. Răuță, Popadiuc, G. Deac
Antrenor: Cristiano Bergodi

Arbitru: Sebastian Colțescu(Craiova) / Asistenți: Cosmin Vatamanu și Mihăiță Necula (ambii București)

Vezi AICI programul etapei #14

Vezi AICI clasamentul din play-out

VEZI ȘI:

Mircea Rednic și-a făcut valiza de la Dinamo! Vrea să plece și cere 1,5 milioane de euro salariu!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!