FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - DINAMO 2-1

Mesaj virulent al jucătorilor lui Dinamo: „Deja e penibil, ceva nu e în regulă!”

Articol de - Publicat miercuri, 24 aprilie 2024 08:19 / Actualizat miercuri, 24 aprilie 2024 10:41

Dinamo a fost învinsă de FC Botoșani, 1-2, și a ratat o șansă importantă de a se desprinde de rivalele din lupta pentru salvarea de la retrogradare.

La finalul meciului, extrema Dennis Politic (23 de ani) a avut o reacție sinceră și a recunoscut că echipa alb-roșie a avut o prestație dezamăgitoare.

Dinamo recidivează: imagine-șoc cu Romario Benzar după intrarea criminală a lui Abdallah » Diagnosticul pus la spital
FC BOTOȘANI - DINAMO 2-1

Reacția lui Dennis Politic după înfrângerea lui Dinamo

Suntem foarte supăraţi. Nici nu ştiu ce să spun. Deja este penibil! Și aici suntem toţi implicaţi. Nu arăt cu degetul. Toţi suntem implicaţi, dar ceva nu este în regulă.

Mai avem speranţă, mai sunt trei meciuri de jucat. Dar e greu să te ridici mental cu meciuri ca acestea care te storc mental că pierzi în ultimele minute. Trebuie să luptăm, să rămânem puternici pentru că doar aşa vom putea să ne salvăm”, a spus Politic, potrivit PrimaSport.

Am pierdut meciul în ultimul minut. Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea, pentru mine este greu să spun ceva.

Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine și cred că Botoșani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut. O să fie foarte greu.

În prima repriză am avut multe ocazii, după primul gol primit am început să jucăm mai în față, am avut penalty, am marcat, dar e greu. Trebuie să ne revenim și să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primești asemenea gol e greu să explici.

- Zeljko Kopic, antrenor Dinamo

Ceva nu se leagă, dar nu înțeleg ce. La final, nu avem rezultate.

Dacă am ști ce se întâmplă, nu am mai fi în situația asta. Îmi pare rău pentru oamenii care au venit. Eu cred că meritam un punct. Vine Voluntariul acum.

Este normal să fie și oboseală, am jucat numai în deplasare. Trebuie să ne revenim cât mai repede. Încă mai sunt șanse.

- Răzvan Patriche

VIDEO. Cum s-au bucurat jucătorii de la FC Botoșani după 2-1. cu DInamo

Citește mai multe știri din Superligă:

Marius Șumudică s-a implicat direct la clubul din Superligă: „Am început să cred când mi-a zis el”
SFAT
Fotbalistul care a răpus-o pe Dinamo, reacție amuzantă: „Știți cu ce echipă țin eu? De aceea nu renunț niciodată”

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”