FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - HERMANNSTADT 1-0

FC BOTOȘANI - HERMANNSTADT 1-0 // Liviu Ciobotariu, ferm în privința demiterii de la Botoșani: „Nu se poate așa ușor”

Liviu Ciobotariu

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 aprilie 2019 21:36

FC Botoșani s-a impus dramatic în fața lui Hermannstadt, scor 1-0, grație unui gol marcat de Diego Fabbrini în minutul 90+3.

După meci, antrenor Liviu Ciobotariu a vorbit despre situația sa și despre o posibilă demitere.

„Nu știu dacă postul meu era în pericol. Când echipa nu merge și nu sunt rezultate, e clar că se poate pune în discuție așa ceva. Eu am un contract ferm. Nu depun armele și nu plec la greu. Dacă mi se va cere, vom discuta. Sunt clauze de reziliere și trebuie discutat. Nu se poate rupe așa ușor un contract”, a declarat Liviu Ciobotariu pentru Look Sport.

Liviu Ciobotariu a vorbit și despre joc și și-a felicitat jucătorii pentru cum au evoluat.

„Chiar dacă am înscris în minutul 90+3, victoria a fost meritată. Am controlat jocul, ne-am creat foarte multe situații de a marca și am practicat un joc bun. Am crezut până în ultimul minut și am meritat să câștigăm.

Jocul m-a mulțumit. A fost foarte bun. Aveam nevoie de victorie pentru a ieși din blocaj. Felicit jucătorii pentru determinare și pentru că au crezut până în ultimul minut. Ne-am dat un restart, eram total blocați. Este o victorie de moral, care ne dă încredere pentru următoarele meciuri”, a adăugat antrenorul.

VEZI AICI clasamentul din Liga 1!

VEZI AICI programul etapei #5 din play-out!

Vezi și:

Ciobotariu, salvat în ultimul minut! Cum arată ACUM lupta pentru salvarea de la retrogradare