FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB 2-2

FC VOLUNTARI - FCSB 2-2 // Regretul lui Cristiano Bergodi după remiza cu FCSB: „Puteam câștiga meciul!”

Cristiano Bergodi în meciul Voluntari - FCSB 2-2 // FOTO: GSP

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 martie 2019 21:20

Cristiano Bergodi, 54 de ani, italianul de pe banca lui FC Voluntari, s-a declarat mulțumit de remiza obținută de echipa sa în meciul cu FCSB, 2-2.

„Din păcate, am mai avut ocazii în repriza secundă și puteam câștiga meciul! Am avut câteva contraatacuri periculoase, mai puteam înscrie.

Mi s-a părut un meci frumos, dar recunosc că Steaua a avut mulți accidentați și suspendați. Sigur că se putea mai bine, dar suntem mulțumiți cu acest rezultat după cum s-a jucat”, a spus Cristiano Bergodi, la TV Telekom Sport.

• FC Voluntari a revenit de la 0-1, a condus cu 2-1, dar s-a văzut egalată după pauză.

Citește aici cronica partidei FC Voluntari - FCSB 2-2