FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT

UPDATE Suspect de fisură de metatarsian! Primul verdict în cazul titularului de la FCSB ieșit accidentat cu Hermannstadt

Bogdan Rusu, în stânga imaginii, a trebuit să fie schimbat la pauză / FOTO: Raed Krishan +24   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 29 august 2022 09:24 / Actualizat luni, 29 august 2022 17:44

Bogdan Rusu, atacantul celor de la FCSB, s-a accidentat în finalul primei reprize a partidei cu Hermannstadt (2-2), astfel că a trebuit să fie schimbat la pauză.

UPDATE 16:00 Rusu ar urma să absenteze 10 zile

Bogdan Rusu a suferit o contuzie forte și va lipsi numai 10 zile de pe gazon, potrivit celor de la Fanatik. Jucătorul ar urma să rateze meciul din campionat cu CFR Cluj și partida cu West Ham United din grupele Conference League.

Știrea inițială

Vârful de 32 de ani al FCSB-ului a fost călcat pe laba piciorului de Raul Opruț și n-a mai putut pune piciorul în pământ, fiind suspect de-o fisură de metatarsian.

„Centralul” Horațiu Feșnic nu l-a sancționat pe Opruț cu „galben”, iar fundașul stânga al sibienilor și-a permis un alt fault dur, asupra lui Pantea, în debutul părții secunde. Abia atunci, Feșnic a scos cartonașul din buzunar.

Bogdan Rusu, în suferință în partida cu Hermannstadt / Captură Digi Sport

Gigi Becali despre Bogdan Rusu: „Scârțâie!”

Transferat în urmă cu o lună de la CS Mioveni, Bogdan Rusu n-a înscris niciun gol până acum în tricoul roș-albaștrilor. Mai mult, a fost luast în colimator de Gigi Becali după victoria cu Viking de joia trecută: „Trebuie să aducem un fundaș central și un atacant, trebuie neapărat să aducem. Rusu scârțâie, avem nevoie de un atacant!”, spunea Gigi Becali la acel moment.

Între timp, FCSB ș-a transferat pe italianul Andrea Compagno, astfel că șansele lui Bogdan Rusu de a mai fi titular în formația lui Dică scad considerabil.

VIDEO Superexecuția lui Joyskim Dawa din prima repriză a meciului FCSB - Hermannstadt

FOTO / Imagini spectaculoase surprinse în FCSB - Hermannstadt 2-2

FCSB - Hermannstadt / foto: Raed Krishan
+20 FOTO

FCSB l-a lăsat fără cuvinte pe Ilie Dumitrescu: „Cum să spun să nu jignesc pe nimeni?”

Cine e Compagno, noul atacant de la FCSB » Nimeni în Italia, vedetă în San Marino, star în România

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului