FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB // Gigi Becali cere plecarea lui Minteuan de la CFR » Ce îl nemulțumește pe patronul roș-albaștrilor

Articol de GSP - Publicat marti, 05 martie 2019 18:31

Gigi Becali surprinde și spune că și-ar dori ca Alin Minteuan să fie înlocuit de CFR Cluj, considerându-l pe antrenorul actual al campioanei prea norocos.

Mi-ar conveni să vină alt antrenor la CFR, nu Minteuan. Să plece, gata! E prea norocos ăsta de e acum. Bate în minutul 92 în 10 oameni, câștigă numai cu 1-0”, a zis Gigi Becali la TV Digi Sport.

CFR Cluj a câștigat toate cele 3 meciuri de când Alin Minteuan a preluat echipa. Toate cu același scor, 1-0. Două dintre meciuri au fost în campionat și unul în Cupa României.

Partida la care Gigi Becali face referire este cea cu Poli Iași. În inferioritate din minutul 17 după eliminarea lui Culio, CFR a câștigat meciul în minutul 93 prin golul lui Țucudean, care intrase pe teren în minutul 91.

FCSB // Gigi Becali mizează pe ajutorul lui Gică Hagi în play-off, dar are o problemă: „E numai vina mea și a comportamentului meu arogant”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”