FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 2-0

FCSB - SEPSI 2-0 // Eugen Neagoe pune tunurile pe arbitraj: "Tușierul fugea spre careu să dea penalty, nu mai aveau timp să marcheze"

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 august 2018 20:07

Eugen Neagoe, tehnicianul lui Sepsi, a fost extrem de supărat la finalul meciului pierdut în fața celor de la FCSB, 0-2. Antrenorul covăsnenilor a criticat arbitrajul în urma penalty-ului dictat în favoarea steliștilor în minutul 80.

"Cred că FCSB nu și-a creat nicio ocazie până la penalty. Am controlat prima repriză, păcat că n-am reușit să marcăm. Am făcut un meci bun, FCSB n-a avut nicio șansă până în minutul 80.

Nu sunt arbitru, nu caut scuze, dar noi am avut un fault clar la 0-0 și n-a văzut nimeni. La faza de la penalty, tușierul fugea spre careu să dea penalty, probabil nu mai aveau timăp să marcheze. Dacă nu era acel penalty, jucam 2 zile și nu primeam gol.

E normal să fim foarte dezamăgiți că am primit gol atât de târziu. Băieții mei merită felicitări pentur cum au jucat în această seară și nu numai. Ne-am dorit să câștigăm și cred că am fost foarte aproape", a spus Eugen Neagoe, la Look TV.