FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

FOTO Botoșani s-a distrat la primul meci cu Ciobotariu pe bancă! Gol de la 60 de metri

Articol de - Publicat sambata, 17 noiembrie 2018 20:08

Liviu Ciobotariu a avut azi primul test ca antrenor la FC Botoșani, formație cu care a semnat ieri. Moldovenii au jucat un amical cu Zimbru Chișinău, pe stadionul Mecanex, scor 4-1.

"Ciobi" pare că a resuscitat-o pe Botoșani, care a punctat de 4 ori împotriva formației din Republica Moldova. Trujici, Miron (X2) și Dumitraș au punctat pentru formația românească.

Ultimul a reușit un gol fantastic, de la aproape 60 de metri, cu două minute înainte de finalul meciului.

FC Botoșani a jucat în prima repriza cu: Pap – Patache, Miron, Chindriș, Chitoșcă – Rodriguez, E. Papa – Golofca, Ongenda, Fabbrini – Trujic.

FC Botoșani în repriza a doua: Fraisl – Dumitraș, Miron, Chindriș, Chitoscă – Rodriguez, E. Papa – Corban, Fulop Florescu – Brekalo