FOTBAL  »  Superliga  »  AMICALE

FOTO Invincibilă cu Alexa » Chiajna a terminat neînvinsă amicalele din Turcia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 ianuarie 2017 18:39

Concordia a încheiat seria amicalelor din Turcia cu o victorie în fața locului 9 din prima ligă bulgară, FC Vereya Stara Zagora, grație reușitei lui Marius Pena din minutul 81.

FINAL » Chiajna - Beroe Stara Zagora (Bulgaria 1) 1-0
A marcat: Pena (81)

Prima repriză a fost săracă în ocazii de poartă. Bulgarii au atins bara cu un șut din unghi, în vreme ce ilfovenii au ajuns bine în fața porții, dar Cristescu, folosit de Alexa vârf împins, a trimis un șut de la 16 metri pe deasupra barei.

Albu a avut două oportunități de gol în partea a doua a jocului, însă a ratat de fiecare dată, chiar dacă s-a plasat bine la întâlnirea cu mingea.

Pena a deschis scorul cu 9 minute înainte de final și tot atacantul putea majora scorul în unltima fază de joc. Ciobanu a depăsit în viteză trei adversari, a centrat perfect în fața porții, însă Pena a fost blocat în ultimul moment de portarul bulgarilor.

Chiajna își încheie stagiul de pregătire din Antalya joi, 26 ianuarie 2017. Delegația va ateriza pe aeroportul Otopeni la ora 17: 15.

Chiajna: Bălgrădean - Bărboianu, Dobrosavlevici, Melinte, Berboianu - Albu, R. Costin - Serediuc, V. Munteanu, Herea - M. Cristescu
Au mai jucat: Pena, Asanache, Feussi, Grădinaru, Ciobanu, Ov. Marin, Fota, Răsdan
Antrenor: Dan Alexa