FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CSU CRAIOVA 2-2

FOTO Oficialii Astrei pun la zid arbitrajul din remiza cu CSU, 2-2: "Vassaras să se ducă și să conducă în țara lui" + Reacția specialistului

Captură TV Digi Sport +1   FOTO
Captură TV Digi Sport

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 noiembrie 2017 22:58

Dani Coman, președintele Astrei, s-a enervat foarte tare la finalul meciului terminat la egalitate cu CSU Craiova, scor 2-2, și susține că echipa sa a avut un penalty în minutul 89, pe care arbitrul Marcel Bîrsan nu l-a acordat.

"Din informațiile pe care le am, am înțeles că a fost penalty clar la Ioniță. N-ar trebui să-și bată nimeni joc de munca jucătorilor! Suntem o echipă în reconstrucție, dar trebuie să înțeleagă că Astra Giurgiu n-a murit.

Arbitrii greșesc pentru că sunt slab pregătiți, pentru că indiferent de cum arbitrează, ei apar la meciuri după două săptămâni. Să iasă public și să spună greșelile pe care le fac! Vassaras să se ducă în țara lui și să conducă arbitrajul acolo, nu aici!", a declarat Dani Coman.

"După părerea mea e penalty! E neglijență și e lovitură de la 11 metri! E penalty indiscutabil!"