FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PROGRESUL SPARTAC 3-0

FOTO Victorie pentru FCSB cu o echipă din Liga 3 » Cine a marcat pentru echipa roș-albastră + revenire importantă

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 noiembrie 2018 14:59

FCSB, locul 2 din Liga 1, a profitat de pauza competițională și a jucat un meci amical cu Progresul Spartac la baza de pregătire din Berceni.

FCSB a câștigat duelul cu Progresul Spartac, locul 4 din Seria a II-a în Liga 3, cu scorul de 3-0. Pentru formația lui Nicolae Dică au punctat Harlem Gnohere, în minutul 5, Florin Tănase, din penalty, în minutul 15, și Daniel Benzar, care a marcat în minutul 74.

FCSB: Vlad - Roman, Bălașa (cpt), Jr. Morais, Stan - Teixeira, Zlatinski - Jakolis, Rusescu, Tănase - Gnohere
Au mai jucat: Bălgrădean, I.Stoica, D.Benzar și Tudose

De remarcat că în echipa de start a celor de la FCSB a revenit Mihai Bălașa, care a fost și căpitan. Acesta s-a refăcut după accidentarea de la finalul lunii septembrie și va juca în meciul cu Poli Iași, de pe 25 noiembrie.

46372553 2425589944123684 1333134355207290880 o +8 FOTO

• Pentru FCSB urmează meciul din etapa a 16-a, cu Poli Iași, de pe 25 noiembrie. Partida începe la 20:30 și va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe TV Digi Sport, TV Telekom Sport și LookTV.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”