FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - ASTRA 0-0

FOTO + VIDEO Fotbal în beznă » Sepsi și Astra Giurgiu au oferit un meci modest, animat doar de emoțiile cu instalația de nocturnă

Articol de - Publicat duminica, 15 octombrie 2017 20:18

Într-un meci dominat de controversatele probleme cu instalația de nocturnă, Sepsi Sfântu Gheorghe și Astra au încheiat la egalitate, 0-0, în prima etapă a returului.

Nocturna a cedat pentru prima oară la Brașov în minutul 25, fiind nevoie de 13 minute pentru ca instalația să-și revină complet. Arbitrul George Rădulescu a decis reluarea partidei din minutul în care oprise partida.

Apoi, nocturna a picat încă o dată la pauză, repriza secundă începând cu un decalaj de șapte minute. (VIDEO)

Arbitrul a decis continuarea partidei, deși regulamentele în vigoare l-ar fi îndreptățit pe central să fluiere finalul partidei, iar Astra să câștige la "masa verde".

Pe teren, cele două echipe și-au împărțit ocaziile: Miron l-a blocat pe Nyuiadzi în minutul 67, iar Nikolici a avut cea mai importantă ocazie a lui Sepsi. Șutul-ghilotină al muntenegreanului a fost respins miraculos de sub bară de Plamen Iliev în minutul 71.

În urma rezultatului de egalitate, Astra a acumulat 24 de puncte, situându-se în continuare pe locul 4.

De partea cealaltă, Sepsi se află pe locul 12, cu 11 puncte.

Sepsi - Astra Giurgiu 0-0
TEXT / VIDEO

Sepsi: Miron - Ursu, Oros, Damian, Grecu - Fulop, Ghingha, Petrovikj, P. Petre - Nikolici, Hadnagy