FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - SEPSI

FOTO + VIDEO Golul care-l poate face pe Becali să se răzgândească! Tandia, reușită spectaculoasă la Voluntari

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 februarie 2019 17:37

Sepsi a egalat pe terenul lui FC Voluntari în minutul 24, la mai puțin de 10 minute de când ilfovenii deschiseseră scorul. Tandia s-a făcut din nou remarcat cu o execuție frumoasă. Ilfovenii s-au impus până la urmă, 4-2.

CLICK PENTRU VIDEO!

Francezul-revelație de la Sepsi a fost servit excelent de Jovanovici, l-a întors pe Ricardinho în careu și a tras puternic cu dreptul, iar Vâtcă n-a putut face nimic.

Acesta este al 9-lea gol pentru Tandia în acest sezon, care se apropie la doar o reușită de Koljici și la 5 de Țucudean, liderul la zi din clasamentul marcatorilor.

Faza reușită de Tandia l-ar putea pune pe gânduri pe Gigi Becali. Patronul FCSB s-a interesat de fotbalistul lui Sepsi și în această iarnă, iar după meciul cu Călărași a declarat că vrea să mai aducă fotbaliști. Prețul cerut de covăsneni este de un milion de euro.