FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA - CFR CLUJ 0-1

FOTO + VIDEO Victorie specialitatea casei pentru CFR Cluj » "Feroviarii" câștigă la Chiajna, 1-0, după un nou gol marcat din penalty

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 septembrie 2017 20:12

Liderul CFR Cluj a învins la Chiajna, 1-0, prin penalty-ul transformat de Ciprian Deac.

Clujenii au avut prima ocazie uriașă abia în minutul 54. Deac a croșetat superb, i-a pasat lui Moutinho, însă acesta a ratt incredibil din doar câțiva metri.

Unicul gol al partidei a fost reușit de Ciprian Deac, în minutul 71, acesta marcând din penalty, după ce Omrani a fost faultat în careu de Andrei Marc. Mijlocașul de 31 de ani a punctat chiar în ziua în care a atins borna de 200 de meciuri în Liga 1.

CFR e echipa in Liga 1 cu cele mai multe penalty-uri primite în actualul sezon: cinci în zece meciuri. De altfel, echipa din Gruia a deschis scorul în cinci din primele zece etape din penalty!

În urma victoriei, CFR Cluj și-a consolidat poziția de lider în Liga 1, acumulând 25 de puncte.

De partea cealaltă, Concordia rămâne pe locul 12, cu cinci puncte.

Concordia Chiajna - CFR Cluj 0-1
A marcat: C. Deac '71 p.