FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - FC VOLUNTARI

Concordia Chiajna - FC Voluntari // FOTO: Captură TV Telekom Sport +8   FOTO
Concordia Chiajna - FC Voluntari // FOTO: Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat luni, 25 februarie 2019 21:43

Repriza a doua a meciului dintre Concordia Chiajna și FC Voluntari (1-3) a început cu o gravă eroare de arbitraj.

În minutul 49, jucătorii celor de la FC Voluntari au cerut o lovitură de la 11 metri, după două infracțiuni comise de jucătorii celor de la Chiajna pe metru pătrat, nesancționate însă de „centralul” Marian Barbu din Făgăraș.

În primă fază, fundașul Georgios Koutroumpis, aflat la primul meci la Chiajna, l-a ținut evident în careu Krasniqi și l-a împiedicat pe acesta să reia spre poarta lui Caparco

Ulterior, la faza imediat următoare, se putea dicta henț după ce mingea, care a sărit din gazon, l-a lovit clar în mână pe Marius Alexe