FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - SEPSI 2-3

Niczuly intervine la șutul lui Voduț // FOTO: Captură +2   FOTO
Niczuly intervine la șutul lui Voduț // FOTO: Captură

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 octombrie 2018 21:52

Viitorul și Sepsi au oferit o partidă spectaculoasă, covăsnenii impunându-se cu 3-2.

În prelungirile primei reprize, la scorul de 1-1, echipa lui Hagi a avut o ocazie uriașă de a trece în avantaj, dar s-a lovit de paradele incredibile ale lui Roland Niczuly, portarul celor de la Sepsi.

Goalkeeper-ul a intervenit uluitor de trei ori în cinci secunde la șuturile lui Drăguș și Voduț, spre exasperarea fotbaliștilor Viitorului. (VIDEO cu faza).