FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - GAZ METAN MEDIAȘ 1-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 23 noiembrie 2018 21:05

Dinamo și Gaz Metan Mediaș au terminat la egalitate, scor 1-1, în primul meci al etapei a 16-a din Liga 1.

Prima repriză a partidei din "Ștefan cel Mare" a oferit două faze demne de cascadorii râsului. Ambele, cu jucători dinamoviști în prim-plan!

Mai întâi, în minutul 7, fundașul Mihai Popescu a fost la un pas de o accidentare gravă după ce Penedo și Robert Moldoveanu au căzut peste el în urma unei faze fixe a medieșenilor.

Impactul cu Moldoveanu a fost extrem de dur pentru Popescu, care a început să urle de durere. Ulterior, și-a revenit după intervenția medicilor.

Fundașii dinamoviști fuseseră protagoniștii unei faze amuzante și în partida tur de la Mediaș, câștigată de medieșeni cu 3-2. Sergiu Popovici a degajat la disperare un balon, care l-a lovit pe același Mihai Popescu și a intrat în poarta lui Penedo.

Nouă minute mai târziu, Deian Sorescu, reprofilat din nou de Rednic pe postul de fundaș dreapta, s-a făcut de râs după ce a încercat să treacă de un adversar, dar s-a împiedicat lamentabil și a plonjat cu capul în genunchiul adversarului direct.