FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO 2-1

GAZ METAN - DINAMO 2-1 // VIDEO Prăbușiți la Mediaș! Dinamo a deschis rapid scorul, dar a fost întoarsă de insistența echipei lui Edward Iordănescu

Gaz Metan - Dinamo

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 martie 2019 19:25

Dinamo a bifat prima înfrângere din actualul play-out, 1-2 pe terenul lui Gaz Metan (Rondon '11, Caiado '58 / Papazoglou '4), după o partidă foarte slabă făcută de jucătorii lui Mircea Rednic.

Doar începutul a fost pozitiv pentru „câini”, care au deschis scorul după doar 4 minute, prin Papazoglou. Atacantul elen a înscris frumos, cu capul, după centrarea venită din corner de la Nistor.

De acolo a început însă dominarea autoritară a gazdelor, care au egalat în minutul 11. Rondon a interceptat o minge ajunsă norocs la el și l-a învins pe Mandanda.

Gaz Metan a continuat să domine partida și a fost aproape de gol în minutul 28, la ocazia lui Caiado.

Până la urmă, același Caiado, protagonistul ratării  de mai devreme, a adus golul victoriei în minutul 58, când a profitat de eroarea monumentală a lui Ricardo Grigore și a înscris cu o execuție plasată, la care Mandanda nu a găsit răspuns.

Ocaziile la poarta lui Mandanda au continuat, iar Rondon putea să mai înscrie o dată, în minutul 64, când a fost blocat de goalkeeper-ul roș-albilor.

S-a terminat 2-1, prima înfrângere a lui Dinamo în play-out. Roș-albii sunt la doar 5 lungimi de FC Voluntari, ocupanta locului care duce la baraj.

Gaz Metan - Dinamo 2-1
Au marcat: Rondon '11, Caiado '58 / Papazoglou '4