FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FCSB 2-3

GAZ METAN - FCSB 2-3. NOTE GSP Cel mai slab din echipă! Cine e titularul lui Toni Petrea care a primit nota 3 după meciul de la Mediaș

FCSB a învins-o pe Gaz Metan, scor 3-2, în ultimul meci al rundei cu numărul 11 din Liga 1 +49   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 24 noiembrie 2020 08:28 / Actualizat marti, 24 noiembrie 2020 09:31

FCSB a învins-o pe Gaz Metan, scor 3-2, în ultimul meci al rundei cu numărul 11 din Liga 1. Roș-albaștrii au tremurat în final, dar au obținut până la urmă victoria care îi propulsează pe primul loc.

În seara în care FCSB a reușit cea de-a șasea victorie conseuctivă în campionat, un titular obișnuit al lui Toni Petrea a avut o prestație pe care speră s-o uite cât mai repede. Fundașul dreaptea Valentin Crețu (31 de ani) a comis penalty-ul din care medieșenii au egalat la unu, apoi l-a scăpat nepermis din marcaj pe Valente, autorul golului de 2-2.

Crețu a cedat în startul meciului! S-a dus glonț la asistent: „Ce «hei, hei»?! P*** mea!”

Nici Andrei Vlad, goalkeeper-ul roș-albaștrilor, nu a fost în apele lui la Mediaș. A primit ușor golul doi și a avut câteva respingeri nesigure, fiind notat cu 5 de jurnaliștii Gazetei. Tot 5 au primit și Ionuț Vînă și Ovidiu Popescu. Primul a jucat o repriză, fiind schimbat la pauză chiar cu „Lampard”.

Olaru și Moruțan, cei mai buni de pe teren

Remarcații FCSB-ului au fost, în mod evident, oamenii care au produs golurile din partida de aseară. Darius Olaru, autor al unei „duble”, a fost recompensat cu nota 8 de Gazeta, aceeași primită de Olimpiu Moruțan, dar și de surpriza Octavian Popescu, puștiul de 17 ani trimis pe teren în repriza secundă.

FOTO Cele mai spectaculoase imagini din meciul Gaz Metan - FCSB 2-3:

+45 FOTO

VIDEO Narcis Răducan, impresionat de FCSB: „Meci extraordinar! Se vede că au lucrat bine la acest capitol”

Gaz Metan - FCSB 2-3. Cornel Dinu, impresionat de un stelist: „Seamănă cu Dumitrache! Foarte talentat”

FOTO EXCLUSIV Mai clar decât la TV » Fotoreporterul GSP a surprins cadru cu cadru faza penalty-ului de la Gaz Metan - FCSB

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!