FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN MEDIAȘ - ASTRA GIURGIU 1-1

GAZ METAN MEDIAȘ - ASTRA GIURGIU 1-1 // Concluziile unei remize grele: Costel Enache și Mihai Butean, marcatorul golului

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 februarie 2019 21:59

GAZ METAN - ASTRA GIURGIU 1-1 // Costel Enache, antrenorul Astrei Giurgiu, a analizat remiza reușită în deplasare cu Gaz Metan, 1-1, criticându-și jucătorii pentru atitudinea din prima repriză, când au jucat slab și i-au permis Gazului să deschidă scorul.

„Sunt supărat, am făcut o primă repriză slabă. Nu am avut atitudine, nu am avut niciun orizont. Pot să spun cu responsabilitate că am jucători de mare valoare și sunt jucători de mare caracter. De asta nu am înțeles prima repriză.

Supărarea a fost eliminată după pauză, am văzut ceea ce voiam după pauză: spirit de grup și atitudine. Totuși, nu am fost uniți în prima repriză, eu încerc să fac o forță din grupul nostru.

E bine că nu am pierdut, am întâlnit un adversar foarte bine organizat. Așa că trebuie să-mi felicit juătorii că au luptat până la capăt. În repriza secundă, jucătorii mi-au redat încrederea pe care eu le-am acordat-o încă din prima zi”, a spus Costel Enache, la Look Sport.

„Mă bucur că am reușit să sparg gheața și să-mi ajut echipa să obțină puncte. Dedic golul familiei mele, nepotului meu Victor și tuturor prietenilor mei, dar și prietenei mele. Am venit cu gândul să câștigăm aici, dar e bine că nu am pierdut. Am fost surprinși în prima repriză, dar am fost mult mai determinați în repriza secundă, ne-am mobilizat mai bine. Îmi doresc să fim în play-off” Mihai Butean, marcatorul golului Astrei

CLASAMENT ACTUALIZAT

Vezi și: GAZ METAN - ASTRA GIURGIU 1-1 // VIDEO Debut nefast pentru Edward Iordănescu la Mediaș: ardelenii, egalați de Astra după o sclipire a lui Butean » Cum arată lupta pentru play-off