FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC VOLUNTARI 2-1

Gestul lui Florin Tănase după ce a obţinut penalty în meciul FCSB-Voluntari: "Făcea mişto de mine!"

Articol de GSP - Publicat marti, 18 iulie 2017 10:41

Dragoş Balauru, portarul celor de la Voluntari, a povestit ce reacţie a avut Florin Tănase după ce a fost faultat şi a obţinut un penalty în meciul dintre FCSB şi ilfoveni, încheiat cu scorul de 2-1 pentru echipa lui Nicolae Dică.

În minutul 34, centralul George Găman a acordat un penalty pentru FCSB, după ce portarul Dragoș Balaru l-a faultat în careu pe Florin Tănase. Atacantul a râs de adversarul său după această fază.

"Suntem prieteni, făcea mişto de mine pe teren, despre ce penalty a primit. L-am atins, dar nici el nu urmăreşte mingea. A fost greşeala mea, trebuia să stau pe picioare", a povestit Balauru la TV Digi Sport.

Budescu a transformat penalty-ul, iar FCSB s-a impus graţie reuşitei lui Dennis Man din al doilea minut de prelungire al partidei.