FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - GAZ METAN

HERMANNSTADT - GAZ METAN / EXCLUSIV Control antidoping la primul meci al zilei! Echipele au aflat abia la pauză

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 martie 2019 14:11

HERMANNSTADT - GAZ METAN // Chiar dacă se joacă în play-out, partida dintre Hermannstadt și Gaz Metan e foarte importantă pentru Agenția Națională Antidoping.

Agenții antidoping au informat cele două echipe la pauza meciului că vor testa câte doi jucători de la fiecare formație, aceștia urmând să meargă la control la finalul meciului.

Inițiativa a aparținut lui Cristi Balaj, președintele Agenției Naționale Antidoping (ANAD).

ANAD a mai efectuat teste antidoping în ultimele etape la partidele CFR Cluj - Sepsi, scor 1-0, și FCSB - CSU Craiova, scor 3-2.

„Când am fost numit la ANAD am zis din prima zi că o ne îndreptăm atenția și către fotbal! Până acum am efectuat controale în ultimele etape.

Totul este suportat de ANAD, dar consider că e un lucru normal să avem astfel de controale în prima ligă. Eu mă țin de promisiunea făcută și o să vedeți astfel de controale și pe viitor”, a declarat Cristi Balaj.