FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - HERMANNSTADT 1-3

Miriuță, după meciul cu Sepsi: "Dumnezeu mi-a trimis un înger şi mi-a zis să mai aştept 10 minute"

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 noiembrie 2018 21:27

Hermannstadt a învins-o pe Sepsi chiar la Sfântu Gheorghe, scor 3-1. Gazdele au avut 1-0 la pauză, dar sibienii au reușit să întoarcă rezultatul în 10 minute.

"Eram cam trist la pauză, eram un car de nervi la pauză, după acel gol primit. Chiar am vrut să schimb la pauză. Dar Dumnezeu mi-a trimis un înger şi mi-a zis să mai aştept 10 minute. Am vrut să schimb şi sistemul la pauză şi am avut noroc.

Cred că şi pe Dumitriu am vrut să îl scot la pauză, dar am zis să mai stăm 10 minute, să mă duc în 4-3-3.

Uitaţi că Dumnezeu l-a ajutat pe Dumitriu să marcheze", a spus Vasile Miriuţă la TV Telekom Sport.

Citește și: VIDEO Scandal la finalul meciului Sepsi - Hermannstadt » Neagoe a vrut să sară la bătaie: "Vine un copil și mă înjură?!" + Balaj: "«Roșu» obligatoriu"