FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ 1-1

NOTE GSP » Jucătorul atacat de Gigi Becali a fost cel mai slab de pe teren » Cine a impresionat în FCSB - CFR

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 februarie 2018 08:46

FCSB și CFR Cluj au terminat la egalitate, 1-1, în derby-ul etapei a 24-a. Astfel, echipa lui Dan Petrescu rămâne lider, cu 53 de puncte și două peste formația roș-albastră.

Meciul a fost unul echilibrat, iar cele două formații și-au împărțit reprizele. Clujenii au jucat mai bine în prima parte, reușind să conducă la pauză. În repriza a doua, FCSB a dominat, reușind egalarea.

Cel mai bun jucător din echipa lui Dică a fost mijlocașul Constantin Budescu. Acesta a alergat mult, s-a implicat în joc și a marcat golul egalizator, din penalty. Budescu a fost notat cu 7 din partea Gazetei Sporturilor.

Cel mai slab jucător a fost Lucian Filip, care a primit nota 4 și care a fost schimbat la pauză. Mijlocașul a fost extrem de criticat de Gigi Becali după meci: "A dormit pe teren". Andrei Vlad, care a greșit la golul clujenilor, a primit 5.

De la CFR Cluj, cel mai bun jucător a fost Vinicius, marcatorul golului. Fundașul a luat 7. La polul opus s-a aflat George Țucudean, care a primit 4. Antrenorii Nicolae Dică și Dan Petrescu au fost notați cu 6, iar arbitrul Bîrsan a primit nota 8 pentru o prestație fără greșeală.