FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - CONCORDIA CHIAJNA 1-1

POLI IAȘI - CONCORDIA CHIAJNA 1-1 // VIDEO Chiajna, tot mai aproape de Liga 2! Egalul cu Poli Iași o îndepărtează de salvare

Poli Iași
Poli Iași

Articol de GSP - Publicat luni, 22 aprilie 2019 19:57

Poli Iași și Concordia Chiajna au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a 6-a din play-out.

Poli Iași - Concordia 1-1
Au marcat: Enoh '46 / M. Cristescu 43'

Clik AICI pentru live + statistici

Vezi AICI video de la meciul Poli Iași - Concordia

În fața a aproximativ 1.500 de fani, Chiajna a început tare și a ratat o ocazie uriașă, prin Marian Cristescu. Acesta a scăpat singur cu Peralta, în minutul 6, dar a șutat în portarul moldovenilor.

În minutul 43, același Cristescu a deschis scorul. Bawab a pătruns în careu și a pasat în fața porții, de unde mijlocașul a marcat în poarta goală. După pauză, Poli Iași a forțat și egalat în minutul 46. Enoh a primit o pasă în careu și a marcat de la 11 metri, cu un șut la colțul lung.

Până la final, ambele echipe au mai avut ocazii importante de a marca, dar scorul a rămas identic.

După 6 etape din play-out, Chiajna este ultima în clasament, cu 15 puncte. Poli Iași este pe 3 în play-out, cu 24 de puncte.

Clasament play-out

play out

Vezi AICI programul și rezultatele etapei #6 din play-out

Vezi AICI clasamentul din play-out

Echipele de start

Poli Iași: Mino Peralta - Bosoi, Frăsinescu, Gardoș, Sin - Mihalache, Qaka - P. Petre, Nascimento, Platini - Enoh
Rezerve: Rusu, Teixeira, Francisc Cristea, Semedo, Zaharia, Panțîru, Gallego
Antrenor: Flavius Stoican

Chiajna: Râmniceanu - Joao Meira, Koutroumbis, A. Marc, Fota - Ropotan, Gorobsov, P. Ivanovici - M. Cristescu, Bawab, Nivaldo
Rezerve: Caparco, Bărboianu, Grădinaru, Stănică, Paliu, Moussa
Antrenor: Adrian Falub

Stadion: „Emil Alexandrescu”, Iași

Vezi și:

VIDEO EXCLUSIV Un alt președintele din Liga 1 admite: „Da, am jucat în meciuri aranjate”. Povestea unui blat care a salvat un club de bază al Cooperativei de la retrogradare