FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CLINCENI

Probleme fără sfârșit în Liga 1: „Am și eu familie, copii. Nu mai pot continua în aceste condiții”

William de Amorim, în duel cu Alexandru Ioniță II / FOTO: Imago-Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 martie 2022 23:03 / Actualizat sambata, 05 martie 2022 23:21

Academica Clinceni a pierdut meciul cu Rapid, scor 0-1. William De Amorim (30 de ani), mijlocașul clubului ilfovean, spune că situația financiară este în continuare una dezastruoasă.

Academica Clinceni și-a pierdut aproape toți jucătorii în pauza de iarnă, din caua problemelor financiare. William De Amorim, unul dintre ultimii „mohicani”, a ajuns la capătul puterilor și amenință cu plecarea.

Lovitură pentru Adrian Mutu la primul meci pe banca Rapidului » „S-a rupt” după doar 4 minute
RAPID - CLINCENI

William De Amorim nu mai rezistă la Clinceni

„Chiar dacă am pierdut, am făcut un meci bun, la ce condiții avem. Eu n-am primit bani, nimic, cred că sunt doar zvonuri. Suntem în aceeași situație. Sper să se rezolve, pentru că eu nu mai pot continua.

În România s-au schimbat multe de când am venit, e foarte delicat, nici nu prea înțeleg. Am zis că o să fie campionatul mai puternic, dar văd că merge din ce în ce mai rău. Eu doar joc, încerc să-mi fac treaba, dar dacă nu se schimbă situația îmi e greu să mai continui.

Dacă nu se schimbă ceva săptămâna asta e greu să ne salvăm. Am și eu familie, copii, pentru asta sunt și eu aici, să îmi iau banii, să muncesc. Sunt promisiuni, dar se lungesc”, a spus William de Amorim, la Telekom Sport.

28 de meciuridin 30 posibile în Liga 1 a jucat De Amorim pentru Clinceni în acest sezon

FOTO Andrei Chivulete a făcut praf UTA - CS Mioveni! 3 greșeli uriașe de arbitraj

Hagi și-a băgat jucătorii în ședință » Ce obiectiv are Farul în play-off: „Asta vrem, nu e imposibil!”

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”