FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - RAPID

FOTO Gafă uriașă în apărarea Rapidului! Doi titulari ai giuleștenilor s-au făcut de râs

Academica Clinceni a marcat golul doi în poarta Rapidului după o eroare uriașă în defensiva giuleștenilor.

Articol de GSP - Publicat luni, 08 noiembrie 2021 22:06 / Actualizat luni, 08 noiembrie 2021 22:06

La scorul de 1-1, minutul 55, Rapidul s-a făcut de râs în „Ștefan cel Mare”. Portarul ilfovenilor Andrei Ureche a degajat, balonul a ajuns în zona lui Cristi Săpunaru, care-l avea sub control în primă fază pe Juan Bautista Cascini, aflat în spatele lui.

+1 FOTO

Horațiu Moldovan, goalkeeperul Rapidului, a ieșit fără niciun temei dintre buturi, Săpunaru l-a scăpat între timp din vedere pe Cascini, iar argentinianul a profitat de lipsa de comunicare dintre cei doi rapidiști: l-a depășit pe Săpun, l-a driblat pe Moldovan și a marcat cu poarta goală.

Daniel Pancu a fost dur cu Rapid

Daniel Pancu, 44 de ani, un nume important din istoria Rapidului, a fost dezamăgit de ce a văzut la echipa favorită în prima repriză a partidei cu Academica Clinceni.

• După 45 de minute, Academica Clinceni o conducea pe Rapid cu 1-0.

„Mi-e greu să vorbesc acum. Rar mi-a fost dat să văd o echipă mai lentă, mă refer la Rapid. A intrat pe teren cu impresia că e dinainte câștigătoare”, a declarat Pancu la pauză.

Fostul atacant, în prezent antrenor liber de contract, a remarcat și evoluția echipei pregătite de Ionuț Chirilă. „Clinceni domină clar mijlocul terenului, se vede că nu evoluează cu un atacant clasic, creează superioritate mai jos. Au început mai bine partida. Rapidului i-a fost imposibil să creeze presiune”, a mai spus „Pancone” în emisiunea „Digi Sport Special”.

Citește mai multe știri din Liga 1:

Adrian Mutu dezvăluie de ce a refuzat să mai joace în Ghencea cu naționala: „I-am spus: «Mare prost eşti, eu nu mai joc pentru tine!»”

Iordănescu e apărat, după ultimele critici ale patronului: „Edi probabil vrea să câştige campionatul şi îl încurcă pe Becali!”

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga