FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - ASTRA 0-1

SEPSI - ASTRA 0-1 // VIDEO+FOTO Cestor marchează pe final de meci și aduce primele puncte pentru echipa lui Enache în play-off

Articol de GSP - Publicat luni, 15 aprilie 2019 22:58

Astra Giurgiu a reușit să câștige meciul cu Sepsi OSK din deplasare, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cestor, în minutul 88. Sepsi rămâne fără succes în play-off, în timp ce pentru echipa lui Costel Enache e primul meci din care scoate puncte.

Click aici pentru LIVE + statistici!

Click AICI pentru VIDEO!

Partida a început tare, cu două ocazii în două minute, câte una de fiecare parte. Prima a fost Tandia, în minutul 11, care a dat pe lângă poarta lui Lazar. Peste doar un minut, Mrzljak și Butean l-au luat la țintă pe Niczuly.

Astra putea deschide scorul în minutul 33, însă șutul lui Moise a fost blocat de Jovanovici, în apropierea liniei porții. Peste doar 6 minute, Karnitskiy a trimis o torpilă de la 30 de metri, Lazar a scos de sub bară.

Golul a picat pe final de meci, când Mike Cestor a reluat din apropierea liniei porții. A împins în plasă o minge și a adus primele puncte pentru Astra în play-off.