FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI OSK - RAPID 2-0

Gol „invizibil” în Sepsi - Rapid » Ce s-a întâmplat pe transmisiunea TV

Transmisiunea a fost reluată cu bucuria lui Ștefănescu +15   FOTO
Transmisiunea a fost reluată cu bucuria lui Ștefănescu

Articol de - Publicat luni, 10 aprilie 2023 22:48 / Actualizat luni, 10 aprilie 2023 22:53

Marius Ștefănescu (24 de ani) a înscris golul de 2-0 în minutul 86 al meciului dintre Sepsi OSK și Rapid, dar telespectatorii nu au văzut reușita în timp real, deoarece producătorii au redat o reclamă fix pe durata fazei golului.

În avantaj în fața Rapidului încă din minutul 26, Sepsi a făcut 2-0 în minutul 86, prin Marius Ștefănescu.

Cei care au urmărit meciul la TV nu au văzut golul în timp real, întrucât în momentul în care Ștefănescu introducea mingea în poartă, pe posturile deținătoare de drepturi rula o reclamă.

+11 FOTO

Gol „invizibil” în Sepsi - Rapid

Alertați de gol, producătorii au „tăiat” reclama și au revenit pe arena din Sf. Gheorghe, unde Ștefănescu sărbătorea deja reușita.

A fost golul care a închis tabela la Sf. Gheorghe. Tudorie reușise să deschidă scorul în minutul 26, iar Ștefănescu, cu un șut superb, la firul ierbii, după o pasă cu călcâiul a lui Rondon, a spulberat orice speranță a Rapidului la un rezultat pozitiv.

Scandal la Sepsi - Rapid. Meci întârziat și protest major al suporterilor: au ieșit în minutul 15!