FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ

U Cluj, înfrângere în ultimul amical al verii din Austria » Fostul jucător de la FCSB a marcat în poarta ardelenilor

U Cluj, înfrângere în amicalul cu polonezii de la Rakow.
U Cluj, înfrângere în amicalul cu polonezii de la Rakow. Foto: Facebook @ Rakow CZĘSTOCHOWA

Articol de - Publicat miercuri, 05 iulie 2023 16:29 / Actualizat miercuri, 05 iulie 2023 16:39

FC Universitatea Cluj a fost învinsă astăzi, scor 1-2, de campioana Poloniei, Rakow, într-o partidă amicală disputată în Austria. A fost ultima partidă de verificare pe care ardelenii au disputat-o în stagiul de pregătire din Austria, înainte de startul sezonului.

Marți, FC Universitatea Cluj remizase cu formația slovacă Zilina, scor 1-1.

Imagini apocaliptice » Arena inaugurată în urmă cu două luni, inundată complet! Reacția primarului: „La iarnă, posibil să fie zăpadă”
STADION

U Cluj, învinsă de Rakow într-un meci amical: goluri Sorescu și Ianis Stoica

Polonezii au deschis scorul în minutul 7, prin Deian Sorescu, fotbalistul revenit în Polonia după ce în a doua jumătate a sezonului trecut a fost împrumutat la vicecampioana României, FCSB,

Trupa lui Anton Petrea a egalat în minutul 34 prin atacantul Ianis Stoica. Nu a durat mult până când polonezii au trecut din nou în avantaj. Rakow a făcut 2-1 în minutul 41, prin Fabian Piasecki, avantaj care a fost păstrat până la finalul meciului.

U Cluj, nicio victorie în cantonamentul din Austria

U Cluj a jucat 5 meciuri de pregătire în stagiul de pregătire din Austria. Ardelenii nu au câștigat niciunul dintre ele. Mai jos, toate rezultatele lui U Cluj în amicalele din Austria.

• Celje - U Cluj 1-1
  • Slovan Bratislava - U Cluj 3-0
  • Maccabi Haifa - U Cluj 3-0
  • U Cluj - Zilina 1-1
  • Rakow - U Cluj 2-1

„Șepcile roșii” încep noul sezon de Superliga duminică, 16 iulie, în deplasare pe tereul Petrolului Ploiești.

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring